تبلیغات

دانلود طرح جابر با موضوع کود های شیمیایی

دسته بندي : عمومی » طرح جابر

کاملترین طرح جابربن حیان در مورد کود شیمیایی به صورت کامل و آماده استفاده پرینت توسط دانش آموزان و والدین و آموزگاران دبستانی می باشد که کلیه فایل های این مجموعه قابل ویرایش و در قالب ورد Word می باشد

این نمونه طرح جابر که برای شما تهیه کرده ایم و با قیمت مناسب در دسترس شما قرار داده ایم طرح جابربن حیان با موضوع کود های شیمیایی می باشد که بلافاصله بعد از پرداخت قابل دانلود می باشد.

این مجموعه شامل:

  • پوستر های طرح جابربن حیان کود های شیمیایی
  • تابلوی نمایش طرح جابربن حیان  با موضوع انواع کود های شیمیایی
  • مطالب علمی آموزشی در باره طرح جابربن حیان کود شیمیایی
  • این مستندات عنوان شده بر طبق آخرین بخش نامه طرح جابر می باشد.

قسمت هایی از طرح مورد نظر به شرح ذیل

مسئله :
تا چه حد با کود های طبیعی و شیمیایی و انواع آن آشنایی دارید؟
کود های طبیعی و شیمیایی چه ویژگی هایی دارند؟

تعریف
تعریف کود: به هر نوع ماده معدنی یا آلی یا بیولوژیک که دارای عناصر غذایی باشد و باعث بالا بردن حاصل خیزی خاک و همچنین با تیمار گیاهی باعث افزایش عملکرد کیفی و کم محصول شود کود اطلاق میشود.
کود ها به چند دسته تقسیم میشوند که عبارتند از :شيميايي – آلي يا ارگانيک – بيولوژيک يا زيستي
کود های شیمیایی
که برخی از آنها جز عناصر پر مصرف گیاه یا ماکرو المنت و برخی نیز جز عناصر عناصر کم مصرف گیاه ( میکرو المنت ) میباشد.
عناصر پر مصرف (ماکرو) شامل: ازت – فسفر – پتاس – کلسیم – منیزیم
عناصر کم مصرف (میکرو) شامل : آهن – روی – منگنز – مس – بر
به کود هایی که مجموع عناصر فوق را با هم و به نسبت متناسب دارا باشد اصطلاحا کود کامل اطلاق میشود.گیاهان مختلف بر حسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایش برگ و خاک به کود های فوق نیازمند خواهند بود.ترکیب شیمیایی و درصد خلوص کودهای مختلف حاوی یک عنصر، بسیار متفاوتند. این تفاوتها بر مورد مصرف، نحوه پخش، زمان کوددهی و اثر بخشی کودها تاثیر بسیار مهمی دارند.بنابراین شناخت کافی از انواع کودهای شیمیائی قبل از انتخاب و یا مصرف آنها ضرورت دارد.

نتیجه گیری
کود ورمی‌کمپوست از جمله کودهای آلی می­باشند که بصورت فرایندهای طبیعی تهیه می­شوند و در تولید آنها مواد شیمیایی به کار نمی­رود و دارای مضرات کودهای شیمیایی برای سلامت انسان نمی­باشند. کودهای آلی (بیولوژیک و غیر بیولوژیک) و شیمیایی لازم و ملزوم یکدیگر بوده، هر دو نوع برای ایجاد شرایط مناسب جهت رشد گیاهان مورد نیاز است. عوارض نامطلوب مصرف درازمدت و بی‌رویه کودهای شیمیایی ثابت شده است. یکی از مهمترین آنها کاهش باروری خاک به دنبال از بین رفتن هوموس می­باشد. آزمایش­های بی‌شماری که در این مورد انجام شده نشان داده­اند که کودهای آلی، گذشته از نداشتن این عوارض نامطلوب، موجب افزایش هوموس خاک و نگهداری آن در سطحی نامناسب می­شوند. به عبارت دیگر، کودهای آلی بطور غیر مستقیم هوموس تولید می­کنند.

دسته بندی: عمومی » طرح جابر

تعداد مشاهده: 191 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.zip

فرمت فایل اصلی: فایل ورد +تصاویر

حجم فایل:12,511 کیلوبایت

 قیمت: 3,500 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل
  • محتوای فایل دانلودی: